Адвокат у сімейних справах

Команда адвокатів та юристів із середнім стажем роботи-10 років допоможе вам у вирішенні юридичних питань

Допомога при розлученні

  • Допомога при укладанні шлюбного договору
  • Розлучення з обопільної згоди
  • Розлучення за заявою одного з подружжя
  • Розлучення внаслідок смерті одного з подружжя
  • Розлучення через суд
  • Розлучення без присутності
  • Розлучення з іноземцем
  • Визнання шлюбу недійсним
  • Стягнення аліментів на утримання другого з подружжя
  • Вирішення інших спорів, що виникають у сімейних правовідносинах

Питання щодо дітей

  • Стягнення аліментів
  • Зміна розміру аліментів
  • Стягнення аліментів з-за кордону
  • Дозвіл на виїзд дитини за кордон
  • Зміна прізвища дитини
  • Визначення місця проживання дитини
  • Встановлення батьківства
  • Усиновлення дитини
  • Усунення перешкод в спілкуванні з дитиною
  • Стягнення додаткових витрат на утримання дитини
  • Позбавлення батьківських прав
  • Вирішення інших спорів, що виникають у правовідносинах батьків і дитини

З питань поділу майна

  • Вирішення житлових суперечок
  • Виселення колишнього партнера
  • Поділ спільного майна подружжя
  • Поділ спільного майна, нажитого в цивільному шлюбі
  • Вирішення інших спорів, що виникають у правовідносинах щодо права власності.

Допомога при вирішенні спорів щодо спадкування:

  • Визнання заповіту недійсним
  • Усунення від права на спадкування
  • Зменшення обов’язкової частки в спадщині
  • Поділ спадщини між спадкоємцями
  • Оформлення спадкового договору
  • Інші спори, що виникають в спадкових правовідносинах

10 років

Середній стаж наших фахівців

428

Проведено судових процесів

91%

Відсоток виграних справ у судах

Часті питання

Оскаржити заповіт можливо в суді. Право на пред’явлення позову про недійсність заповіту виникає лише після смерті заповідача. Звернутися до суду з вимогою визнати заповіт недійсним або частково недійсним може тільки особа, права і законні інтереси якої порушені в цьому документі.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

Відповідно до цивільного законодавства, в першу чергу успадковують діти спадкодавця (в тому числі усиновлені), той із подружжя, який його пережив, батьки (в тому числі усиновителі), а також діти, які народилися після смерті спадкодавця.

Усунення  від права на спадкування спадкоємців за законом і за заповітом можливе виключно на підставі рішення суду. Зокрема, підставами для такого рішення можуть бути встановлені факти умисного позбавлення життя спадкодавця, а також будь-кого з можливих спадкоємців або вчинення замаху на їхнє життя; умисного перешкоджання спадкодавцеві скласти заповіт, внести в нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині; ухилення від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані тощо.

Спадкодавець в заповіті може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з переліку спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування.

Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині. До таких осіб належать малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки.

У разі пропущення шестимісячного строку для прийняття спадщини, може бути встановлений додатковий термін для його прийняття з таких підстав з письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину; на підставі судового рішення про встановлення додаткового строку, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Заява про прийняття спадщини має бути подана за місцем відкриття спадщини до державної нотаріальної контори або до приватного нотаріуса (на вибір спадкоємця).

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання:

  • за спільною заявою подружжя або одного з них (статті 106, 107 Сімейного кодексу України (далі – СК України);
  • за спільною заявою подружжя (або за позовом одного з подружжя) на підставі рішення суду (статті 109, 110 СК України).

За подачу позовної заяви про розірвання шлюбу в порядку позовного провадження особа повинна сплатити судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 3 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір”) крім випадків, коли особа звільнена від сплати судового.

Статтею 69 СК України передбачено право дружини та чоловіка на розподіл майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Вимоги ставити питання поділу спільного майна при розірванні шлюбу законодавство не містить. Зазвичай, після набрання судовим рішенням про розірвання шлюбу законної сили, колишнє подружжя може звернутися до суду з вимогою поділу спільного майна протягом трьох років.

При розірванні шлюбу необхідно визначати місце проживання дитини, тобто визначати в договірному або судовому порядку місце, де буде проживати дитина разом з батьком / матір’ю.

Позовні заяви про розірвання шлюбу подаються до суду за місцем проживання відповідача. Однак з цього правила є винятки: позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні (неповнолітні) діти або якщо він не може за станом здоров’я, а також з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Аліменти на дитину призначаються тільки за рішенням суду.

Ми не рекомендуємо Вам включати в один позов вимоги про розірвання шлюбу та про стягнення аліментів. Необхідно подати два позови окремо.

По-перше, подача окремого позову про розірвання шлюбу та окремої заяви про стягнення аліментів спростить і прискорить їх розгляд.

Якщо заява про стягнення аліментів подається окремо від позову про розірвання шлюбу, то така заява, як правило, розглядається швидко в наказовому (спрощеному) провадженні навіть без виклику сторін.

По-друге, суди часто при отриманні позову про розірвання шлюбу та стягнення аліментів розділяють ці дві вимоги в окремі провадження, оскільки вважають, що вони не повинні розглядатися разом. При цьому термін розгляду справи може затягнутися.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного в супроводі батьків-вихователів або одного з прийомних батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з них відсутній у пункті пропуску через державний кордон.

Фактичні шлюбні відносини (цивільний шлюб) – це відносини жінки та чоловіка, які проживають однією сім’єю і при цьому не є одруженими.

Чоловік і жінка мають право поділити майно:

  • за взаємною згодою;
  • шляхом укладення нотаріально посвідченого договору;
  • шляхом звернення до суду з позовом про визнання факту проживання однією сім’єю, визнання майна спільною сумісною власністю і поділ такого майна.

Якщо батько (мати) дитини не дає дозвіл на виїзд дитини за межі України, необхідно звертатися до суду з позовною заявою про дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини.

Отримати консультацію

Проконсультуємо з Вашого питання і запропонуємо юридичні рішення

Відгуки клієнтів

Допомога адвоката у сфері сімейного права

Вирішення сімейних спорів – непростий в емоційному плані процес для його учасників. Як правило, сторони процесу не бажають спілкуватись один з одним в суді або намагаються мінімізувати кількість таких зустрічей. І саме тут Вам допоможе адвокат нашої компанії.

Після укладення угоди Ви можете не відвідувати судові засідання, а тільки отримувати письмові звіти про хід виконання Вашого доручення професійним юристом. Всі отримані документи у справі Ви будете отримувати у зручний для Вас спосіб.

Всі правові позиції у справі будуть узгоджені з Вами письмово, буде вибудувана стратегія і тактика захисту Ваших прав та законних інтересів.

Компанія «Justitia» не тільки допоможе вирішити Ваше питання, але і вбереже Вас від можливих негативних наслідків. Юридична компанія «Justitia» надасть професійні послуги у сімейних справах будь-якої складності і на будь-якій стадії.

Написати

Юридична консультація

Передзвонимо в робочий час протягом години і проконсультуємо по вашій ситуації





    Відправляючи заявку ви даєте згоду на обробку Ваших персональних даних

    Максим Сиченко

    Адвокат, експерт з кримінального та адміністративного права

    З 2011 року здійснює успішну адвокатську діяльність. Експерт в області кримінального та адміністративного права. Спеціалізація: захист клієнтів під час досудового розслідування та судовий захист обвинувачених, супровід обшуків

    Роман Недвига

    Юрист, експерт з міграційного та адміністративного права

    Стаж роботи в галузі права з 2013 року. Практикуючий юрист у сфері міграційного права та у справах про адміністративні правопорушення. Спеціалізація: міграційне та адміністративне право

    Анастасія Чепурна

    Юрист, спеціаліст із сімейного та цивільного права

    Молодий спеціаліст в галузі права. Надає професійну правову допомогу при вирішенні цивільних, сімейних, спадкових, адміністративних справ. Спеціалізація: цивільно-правова допомога

    Юрій Каращук

    Адвокат, експерт з кримінального права

    Стаж роботи в галузі права з 2011 року. Експерт в області кримінального право. Спеціалізація: захист клієнтів під час досудового розслідування та судовий захист обвинувачених, супровід справ у виконавчому провадженні