Адвокат по аліментам
Кваліфікована юридична допомога адвоката з питань аліментів. Спеціалізуємося на справах, пов’язаних з визначенням, зміною або стягненням аліментів.
Наші адвокати – це справжні експерти у сімейному праві, з фаховим підходом до справ, пов’язаних з аліментами. Наша команда готова надати вам найвищу професійну підтримку на будь-якому етапі вашої справи.
Вирішимо суперечку з аліментів на вашу користь!
Адвокат по аліментах. Юридична допомога з питань аліментів
- Юридичні консультації з питань аліментів
- Стягнення аліментів в судовому порядку
- Зменшення розміру аліментів
- Збільшення розміру аліментів
- Стягнення аліментів на навчання
- Зміна способу стягнення аліментів
- Розробка договору щодо сплати аліментів на дитину
- Юридичний супровід в нотаріальній конторі під час засвідчення договору щодо сплати аліментів
- Представництво інтересів у суді
- Комплексне ведення адвокатом справи по аліментам
10 років
Середній стаж наших фахівців
428
Проведено судових процесів
91%
Відсоток виграних справ у судах
Наші юристи

Юрій Каращук
Адвокат, експерт з кримінального права

Максим Сиченко
Адвокат, експерт з кримінального та адміністративного права

Роман Недвига
Юрист, експерт з міграційного та адміністративного права

Анастасія Чепурна
Юрист, спеціаліст із сімейного та цивільного права
Часті питання
Сімейним кодексом України визначено, що батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, або до здобуття першої вищої освіти. Таким чином, утримувати дитину батьки зобов’язані з її народження. Щодо підрахунку аліментів, які потрібно платити, то тут ситуація інша. Аліменти можуть бути встановлені або рішенням суду або договором про утримання дитини, яка укладається між подружжям.
Саме в цих документах фіксується розмір аліментів та обов’язок одного з подружжя платити аліменти у розмірі не менше зазначеного. Відповідно аліменти призначаються з дня звернення до суду з відповідною заявою або з дати підписання відповідного договору. Однак лише за наявності потрібного судового рішення можна говорити про можливість стягнення аліментів, у тому числі заборгованості за ними.
Як зазначено вище, аліменти можуть бути встановлені за рішенням суду чи договором. Один із батьків, той з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про призначення аліментів з іншого з батьків. Аліменти можуть бути встановлені або на частку від доходу платника (наприклад 1/4, 1/6, 1/8 частина) або в твердій грошовій сумі (Наприклад 2000, 3000, 8000 тощо). Право на вибір способу оплати за аліментами належить виключно заявнику.
Якщо згоди між батьками щодо аліментів на дитину не було досягнуто, аліменти на дитину стягуються судом. Для цього той із батьків, з ким проживає дитина, подає позовну заяву до суду. Позов про стягнення аліментів до батька чи матері також може подати сам студент, який продовжує навчання. До заяви вам знадобляться:
– копія свідоцтва про шлюб батьків (копія свідоцтва про розірвання шлюбу);
– копія свідоцтва про народження дитини;
– докази про наявність доходів у відповідача (за наявності);
– документ, що підтверджує спільне проживання разом із дитиною (за наявності);
– копія паспорта та ІПН позивача;
– копії паспорта та ІПН відповідача (за наявності).
При поданні позовної заяви щодо аліментів – судовий збір сплачувати не потрібно. Усі витрати стягуються з відповідача.
Ми не рекомендуємо Вам включати до одного позову вимоги про розірвання шлюбу та про стягнення аліментів. Необхідно подати два позови окремо. По-перше, подання окремого позову про розірвання шлюбу та окремої заяви про стягнення аліментів спростить та прискорить їх розгляд. Якщо заява про стягнення аліментів подається окремо від позову про розірвання шлюбу, то вона зазвичай розглядається швидко в наказному (спрощеному) провадженні навіть без виклику сторін.
По-друге, суди часто при отриманні позову про розірвання шлюбу та стягнення аліментів поділяють ці дві вимоги на окремі провадження, оскільки вважають, що вони не повинні розглядатися разом. При цьому термін розгляду справи може тривати.
Отримати консультацію
Проконсультуємо з Вашого питання і запропонуємо юридичні рішення
Відгуки клієнтів

Олексій
Звернувся до компанії з метою юридичного супроводу при розлученні. Ситуація була вкрай непростою, але фахівці компанії запропонували мені кілька варіантів виходу. До того як звернутися в цю компанію, мене консультували й інші юристи, але шляхи вирішення моєї проблеми пропонувалися классичні і тривіальні. Але хлопці з юридичної компанії застосували креативний підхід і вихід був знайдений. Величезне спасибі Юрі і всій його команді за оперативність і професіоналізм. Так тримати, хлопці. Вперед та вгору.

Ірина
Зі мною трапилася неприємна ситуація. Коли ввечері, я у дворі свого будинку, йшла від машини до будинку, два, тоді невідомих мені людини, пограбували Мене. Коли викликала поліцію, приїхала слідчо-оперативна група, мене опитали. Наступного дня відкрили кримінальне провадження за ст. 185 (крадіжка за попередньою змовою групою осіб). Незабаром справу закрили, мені прийшла постанова про закриття кримінальної справи з формулюванням-закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину. Коли я уклала договір з адвокатом цієї компанії, справу відновили і крім того перекваліфікували на ст.186 ч. 2 (грабіж за попередньою змовою групою осіб). Зрештою справа закінчилася обвинувальним вироком, винні були покарані.

Олена
При розлученні з колишнім чоловіком постало питання про розподіл майна. На допомогу прийшли юристи компанії «Юстиція», які змогли дохідливо і зрозуміло пояснити, що потрібно робити. Допоміг виграти в суді. Рекомендую всім!

Олег
Надійних професіоналів своєї справи в наш час не багато. Я в цьому впевнений тому, поміняв 2 адвоката у довго тривалій кримінальній справі. Мені чесно і відкрито роз’яснили ситуацію в справі і дуже швидко за участю адвоката цієї юридичної компанії була поставлена крапка.
Допомога адвоката в сфері сімейного права
Аліментами вважається щомісячні виплати одного з батьків дитини (дітей), яка проживає окремо.
Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу – батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Якщо платник аліментів має регулярний офіційний дохід, то сума аліментів може бути нарахована у розмірі ¼ від усіх видів доходу – на одну дитину, 1/3 – на двох дітей, ½ на трьох і більше дітей.
Щодо стягнення аліментів, то є добровільний і судовий порядок стягнення. Розмір аліментів батько і мати дитини можуть погодити самостійно, але в тому разі, якщо один із батьків не платить аліменти, другий має право звернутися до суду.
Суд визначає розмір аліментів з урахуванням багатьох факторів, наприклад, таких як: матеріальне становище, розмір доходу, наявність інших осіб на утриманні та інше. Крім того, раніше встановлений для стягнення судом розмір аліментів може бути зменшено.
Юридична компанія «Justitia» надасть професійні послуги у сімейних справах будь-якої складності і на будь-якій стадії.